Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kal Penn ile Büyük Pencere
#1
Kal%2BPenn%2Bile%2BB%25C3%25BCy%25C3%25BCk%2BResim.jpg
Kal Penn ile Büyük Pencere, National Geographic tarafından hazırlanan kaliteli ve öğretici bir belgesel serisidir. Bu seri içerisinde şu belgeseller bulunmaktadır:
1 - Doğanın Gazabı
​​​​​​​Konusu: Ünlü oyuncu Kal Penn' in Sunduğu "Büyük Resim"in bu bölümünde dünyamızı tehdit eden doğal afetleri, bunların nerelerde yoğun olarak gerçekleştiği, ve bunlara karşı neler yapıldığı anlatılıyor.

2 - Spor Dünyası
Konusu: Ünlü oyuncu "Kal Penn"in sunduğu "Büyük Resim" in bu bölümünde "Büyük Resim Spor Kulübü" kuruluyor. Hangi stadyumun en iyisi olduğu, hangi sporun en çok sevildiği, hangi maskotların en iyisi olduğunu ve en iyi sporcuların hangi eyaletlerden çıktığı anlatılıyor.

3 - Yemek Alışkanlıkları
Konusu: Ünlü oyuncu Kal Penn' in sunduğu "Büyük Resim"in bu bölümünde, restoranlar, yemekler ve farklı ülkelerin yemek alışkanlıları inceleniyor.

4 - Nasıl Yayılıyor ?
​​​​​​​Konusu: Büyük Resim' in bu bölümünde, Kal Penn bize hastalıkları, bu konuda en tehlikeli hayvanları, ve nasıl yayıldıklarını anlatıyor.

5 - Haritada Gösterilmeyen Yerler
Konusu: Kal Penn' in sunduğu Büyük Resim' in bu bölümünde, dünyamızın ne kadarının keşfedildiği, ne kadarının keşfedilmediği, ve gizli tutulan yerler açıklanıyor.

6 - İçimizdeki Şehir
Konusu: Kal Penn' in Sunduğu Büyük Resim' in bu bölümünde, İnsanopolis kuruluyor.

7 - İnternet Dünyası
Konusu: Her yıl, internet dolandırıcılıkları 50 milyar (50.000.000.000 $) dolara mâl oluyor. Ve büyük ihtimalle bir sonraki dünya savaşı "siber" bir savaş olacak. Ve hesaplara göre 2 yıl içinde "Twitter"a, şimdiye kadar yazılmış bütün kitaplarda var olandan daha fazla kelime yazmış olacağız. Hepsi ve daha fazlası, Büyük Resim' de.

8 - Çöp Deyip Geçme
​​​​​​​Konusu: ğer 1 milyon çöpe atılmış cep telefonu toplarsanız, elde edeceğiniz madenlerle 2 milyon dolar kazanabilirsiniz. Ve he yıl atılan tekerlek lastiklerini üst üste dizerseniz, aya kadar gidip gelebilirsiniz. Daha fazlası Kal Penn' le Büyük Resim' de.

9 - Suç Dünyası
Konusu:

10 - Hazine Avı
Konusu:

11 - Uzay İstilası
Konusu: Kendi evinizde yapabileceğiniz basit birkaç işle kendi uydunuzu uzaya gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Veya NASA'nın Mars toprağında yetiştirilecek bitkilerle ilgili deneyleri nasıl yaptığını? Kal Penn yine bizi bilgisayarın başından alıp uzayın derinliklerine götürüyor. Arkanıza yaslanın ve belgeselin keyfini çıkarın. "Işınla beni Scotty"

Telif hakları olabilme ihtimali nedeniyle bağlantı adresi paylaşılmadı ancak yukarıda ismi yazan belgesellerin tamamı Youtube'da Türkçe dublajlı olarak bulunmaktadır. İlgili videoların tamamı şu Youtube Video Listesinde bulunmaktadır: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...uKD_iTg1nJ
Coğrafya hayata yön verir.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi