Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proje Danışmanlığı Semineri
#1
Hakkında 
Proje Danışmanlığı Semineri, 1 hafta süre ile EBA üzerinden uzaktan eğitim ile uygulanmaktadır. Aşağıdaki başlıklar aynı zamanda seminere ait videoların başlıklarıdır. Videoların toplam süresi yaklaşık 175 dakikadır. Seminer sonunda ve içerikler arasında herhangi bir sınav ya da test bulunmamaktadır. 

EBA üzerinden yapılan Proje Danışmanlığı başlıkları şunlardır: 

Neden Proje Yapmalıyım

Bilim ve Bilimsel Uygulamalar Nedir

Bilimsel Araştırma Süreci

Araştırmaların Sınıflandırılması

Değişken Türleri

Araştırma Problemi ve Hipotez

Evren ve Örneklem

Litaratür Taraması

Sonuç Raporlaştırma

Bilimsel Araştırma Sürecinde Uyulması Gereken Etik Kuralları

Sunum teknikleri

Seminer ile ilgili diğer bilgiler ise şunlardır:

Kurs Hakkında

Bu faaliyet, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Proje Yarışmalarına katılımın resmi okullar bazında yaygınlaştırılması ve katılacak olan ortaöğretim öğrencilerinin, bu yarışmalara daha etkin ve verimli olarak hazırlanmalarını sağlamak için onlara rehberlik edecek öğretmenlerin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Kursun Hedefleri
Proje Yarışmalarına katılımın resmi okullar bazında yaygınlaştırılması ve katılacak olan ortaöğretim öğrencilerinin, bu yarışmalara daha etkin ve verimli olarak hazırlanmalarını sağlamak için onlara rehberlik edecek öğretmenlerin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Kursa Kimler Katılmalı?
Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarında Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilişim Teknolojileri, Teknoloji ve Tasarım,  Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Psikoloji, Sosyoloji ve Felsefe alanlarında görev yapan öğretmenler.
Coğrafya hayata yön verir.
#2
Proje Danışmanlığı Semineri başarılı olmak için başarı kriteri içeriklerin %100 izlenmiş olmasıdır. Başka herhangi bir ölçüt ya da koşul bulunmamaktadır.
Coğrafya hayata yön verir.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi